Monitoring GPS dla przewoźników – pokaż się klientowi od najlepszej strony

Prowadzenie firmy transportowej nie należy do łatwych zadań. Duża konkurencja w tej branży wymusza na przedsiębiorcach wyjątkową dbałość o szczegóły, a także solidność, elastyczność i transparentność. Aby sprostać tym wyzwaniom, warto rozejrzeć się za nowoczesnymi technologiami służącymi do optymalizacji działania flot. Korzyści z tego rozwiązania – zarówno dla klienta jak i firmy – jest bardzo dużo.

GPS w służbie klientom

Monitoring GPS przydaje się w pojazdach transportowych nie jako sposób na wywarcie presji na kierowcach, lecz jako wsparcie dla całej firmy w sprawnym organizowaniu swojej pracy. Co więcej, dzięki niemu możliwe jest wejście na wyższy poziom oferowanych usług – klient będzie miał możliwość łatwego sprawdzenia, gdzie w danym momencie znajduje się wyczekiwany przez niego pojazd. Dzięki usłudze lokalizacji możliwe jest wygenerowanie linku szybkiego dostępu do pozycji konkretnego pojazdu w firmie, a także stworzenie widgetu do obserwowania całej floty i ich tras przejazdów. To drugie rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdzi się np. na stronie internetowej firmy, zapewniając przejrzystość i wzbudzając zaufanie do przewoźnika.

Wszystkie informacje o flocie w zasięgu kciuka

Wielką zaletą GPSu do samochodu jest błyskawiczny dostęp do kluczowych informacji o każdym pojeździe firmowym – zarówno na bieżąco poprzez alerty, jak i w późniejszym czasie dzięki odpowiednim raportom.

Spersonalizowane alerty umożliwiają uzyskanie natychmiastowych powiadomień o interesującym nas zdarzeniu, na przykład gdy dany kierowca:

  • opuści wyznaczony dla niego teren pracy
  • przyjedzie lub wyjedzie z firmy
  • przekroczy dozwoloną ilość godzin za kierownicą
  • użytkuje pojazd w nieprawidłowy sposób – gwałtownie hamuje, skręca, przyspiesza
  • pozostawił otwarte drzwi w pojeździe (niezależnie od stanu zapłonu)
  • posiada w przypisanym pojeździe akumulator z niskim poziomem napięcia

Te informacje dają możliwość błyskawicznej reakcji w przypadku pojawienia się problemu we flocie i znacznie ograniczają stres osób odpowiedzialnych.

Oprócz alertów możliwe jest również generowanie okresowych raportów. Są to m.in.:

  • raport podróży zawierający informacje o przebytych trasach
  • raport nacisku na osie umożliwiający analizę użytkowania pojazdu
  • raport-ranking użytkowania pojazdu, czyli porównanie sposobu jazdy kierowców pozwalające na wprowadzenie odpowiedniego systemu motywacyjnego
  • raport nieprawidłowego użytkowania pojazdu, czyli wykres kołowy pokazujący błędy konkretnego kierowcy (świetny, aby poprawić jego sposób jazdy)
  • raport z tachografu

nadajnik GPS

Oszczędności na paliwie i podatku VAT

Dzięki nadajnikom GPS możliwa jest także skuteczna i tania kontrola wydatków na paliwo. Specjalne moduły podłączane do magistrali CAN umożliwiają precyzyjny odczyt jego zużycia oraz aktualnego poziomu w baku, bez konieczności zakupu drogich sond paliwowych. Dodatkowo, system zarządzania zakupami paliwa umożliwia pobieranie informacji nt. tankowań za pośrednictwem kart flotowych – w połączeniu z danymi z lokalizatora stanowi to świetny sposób na wyłapanie nieprawidłowości i optymalizację kosztów związanych z paliwem.

Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest również skorzystanie z automatycznego wypełniania ewidencji przebiegu pojazdów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dzięki niej możliwe jest odliczenie 100% VAT od wszystkich kosztów związanych z autem służbowym. Informacje nt. przejazdów wykorzystywane są do utworzenia gotowego zestawienia, znacząco ułatwiającego prace administracyjne.

Zadbaj o swoją firmę

Przedstawione w niniejszym wpisie zastosowania modułów GPS do firm przewozowych to tylko część możliwych zastosowań. Ich wspólnym mianownikiem jest dążenie do optymalizacji i ułatwienia życia jego użytkownikom. W przypadku klientów oznacza to wyższą jakość przewozów i wiedzę, gdzie w danym momencie znajduje się wyczekiwany transport. Lokalizator GPS może również zwolnić kierowców z obowiązku składania częstych raportów przełożonemu, a także zadbać o higienę pracy. Z kolei u osoby odpowiedzialnej za flotę prowadzi do to cięcia kosztów, zmniejszenia prac administracyjnych, a także redukcji stresu związanego z prowadzeniem firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here